ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkanın Özgeçmişi


Akyazı Belediye Başkanı Bilal SOYKAN 1971 yılında Akyazı Kuzuluk’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Kuzuluk’ta lise tahsilini İstanbul Kabataş Ticaret lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde alan SOYKAN,  yüksek lisansını Mahalli İdareler ve Şehircilik bölümünde tamamladı. Bilal SOYKAN ticari faaliyetine MERMER YAPI sektöründe devam ederken 1999 yılında Kuzuluk Belediyesi meclis üyesi olarak halkına hizmet yolunda başlangıç yaptı. Bilal SOYKAN 2002 yılında Ak Parti Kuzuluk Belde Teşkilatını kurarak üç dönem Belde Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde Kuzuluk Belediye Başkanı seçilen SOYKAN, bir çok hizmete imza atarak, Kuzuluk Belediyesini Borçsuz devrederek Ülkemizde Kapanan Belde Belediyeler arasında örnek gösterilmiştir.

2014 yerel seçimlerinde Kuzuluk Belde Belediyesinin kapanmasıyla Akyazı Belediye Başkanlığına aday adayı olan SOYKAN, daha sonra Akyazı ve Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. İlerleyen süre içinde faaliyetlerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü göreviyle devam ederken Büyükşehir Belediye Hizmetleri alanında ki tecrübesini de artırmıştır.

2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Ak Parti adayı olan Bilal Soykan, Akyazı'nın halkının büyük teveccühüyle rekor bir oy oranıyla belediye başkanı görevine başlamıştır. Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Bilal Soykan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network