a
444 90 54
Çağrı Merkezi
Sarıkamış 1914 Tiyatro Oyununa Büyük İlgi

Akyazı Belediyesinin Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlemiş olduğu "Sarıkamış-1914 Beyaz Ölüm, Kar Çiçekleri" adlı tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterildi.

Akyazı Belediyesinin Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri programı kapsamında Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan "Sarıkamış-1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri" adlı tiyatro oyunu Akyazı Sosyal Gelişim merkezinde sahne aldı. Tamamının öğrencilerden oluştuğu tiyatro topluluğu sokaktan sahneye sloganıyla hazırladıkları tiyatro oyunları ile herkes tarafından ayakta alkışlanmakta. Son olarak Sarıkamış şehitlerimizin kahramansı destanını konu alan tiyatro oyunuyla izleyenlerin takdirini kazandı.

Ecdadını Tanıyan Tarihini Bilen Gençlik

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Tiyatro Topluluğu öğrencilerine ve katılımcılarına teşekkür ederken; "Akyazı Belediyesince gerek Bilgi ve Kültür evimizle, gerek 11 branşta ki spor kurslarımız ve takımlarımıza, gerekse bu akşam da hep beraber izlediğimiz tiyatro eğitimlerimizle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve güzel, faydalı sosyal alışkanlıklar kazandırmaya çalışıyoruz. Tabi bu çalışmaları yaparken aynı zamanda gençlerimizi milli ve manevi duygularla yetiştirmeye gayret ediyor Ecdadını tanıyan tarihini bilen bir gençlik hayal ediyoruz. Bu gece rollerinin hakkını vererek oynayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Sarıkamış 1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri adlı tiyatro oyununun yazarı Akyazı Öğretmen Evi Müdürü Fatih Yılmaz' a desteklerinden dolayı plaket takdiminde bulundu.