a
444 90 54
Çağrı Merkezi
ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK’ÜN HAYATI SAHNELENDİ…

 

Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu 10 Kasım da Mardin’de PKK’nın hain saldırısı sonucu kaldırıldığı hastanede Şehit Olan Muhammet Fatih Safitürk’ün hayatını canlandırdı.

Şehadetinin 2. yıldönümünde yaşadığı hain saldırının anlatıldığı tiyatro gösterisi 11 Kasım Pazar akşamı saat-20:00 de Akyazı Sosyal Gelişim Merkezde Akyazı Belediyesi Tiyatro topluluğu tarafından sahnelendi.


Sahnelenen oyunun ardından açıklama yapan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan;
“Akyazı Belediyesi olarak vatanını, milletini, devletini, bayrağını,  ümmetini seven güzel ahlaklı bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Sahnelenen oyunu izlerken gerçekten duygulandığımız anlar oldu. Gerçeklerden esinlenerek senaryosunu da Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğunun yazdığı bu tiyatro gösterisi için görev alan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum bundan sonra ki çalışmalarında başarılar diliyorum. Akyazı Belediyesi olarak Sportif ve Kültürel açıdan çok çeşitli alanlarda faaliyetler gösteriyoruz gençlerimizin boş vakitlerini değerlendirmesi için bu faaliyetlere yönlendirmeliyiz.”Şehit kaymakamın babası Asım Safitürk, oyunun ardından yaptığı açıklamada, programa katılanlara teşekkür etti.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve tiyatro ekibine teşekkür eden Safitürk, şunları söyledi:

"Beni çok gerilere götürmüş oldunuz. Tabii hem hüzün hem hatırayı yeniden tazelemiş olduk. Böylece şehidimize Allah gani gani rahmet eylesin, şefaatlerine bizleri nail eylesin. Bütün şehitlerimize Allah, Kur'an-ı Kerim'de 'Allah yolunda ölenlere ölü demeyin, onlar diridir, siz bilemezsiniz' diyor. Allah bütün şehitlerimize bu güzelliği ihsan eylesin. Benim acıma, üzüntüme ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum. Allah bizlere, sizlere, ülkemize böyle acılar göstermesin. Elhamdülillah teselli kaynaklarımız çok geniştir. Allah razı olsun, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."