a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ ENGELSİZ PARK HİZMETİNİZDE…

 

Akyazı Belediyesi Vahit Savaş Engelsiz Park bu gün düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Türkiye Sakatlar Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sibel Özkal, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Sekreteri Yılmaz Demirel, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İstanbul Şube Başkanı Kahraman Eroğlu, Akyazı Belediyesi Meclis Üyeleri, Protokol üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

 

Vahit Savaş Engelsiz Parkı'nın açılışına 'Müge Anlı İle Tatlı Sert' programının çekim ekibi de katıldı. Müge Anlı başlattığı 'Sevgi İzi' isimli Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında çekim ekibini parkın açılışı için Akyazı'ya gönderdi.

 

Açılışta konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sibel Özkal, Sakarya'da engellilere en çok hizmet eden Akyazı belediye Başkanı Akcan'a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

DUYARLI TOPLUM OLMALIYIZ

 

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Sekreteri Demirel; engellilerin sokağa çıkıp, sosyal hayatın içinde olması gerektiğini söyledi. Toplumun engelliden kaçtığını ifade eden Demirel; "Toplumun engellilere karşı biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Oysa herkes engelli adayıdır" dedi.

 

Sosyal Hizmet Uzmanı Kahraman Eroğlu;

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İstanbul Şube Başkanı Kahraman Eroğlu da günümüzde belediyeciliğin yol, asfalt, kaldırım belediyeciliğini aştığını dile getirerek, şunları belirtti; "Vatandaşımız kendisine dokunan, sorunlarıyla ilgilenen, eğitim, kültür, sağlık ve sosyal hizmetlere yardım ve destek yapan başkanlar istiyor. Halka dokunan, engellinin yanında olan Akyazı belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum." Dedi…

 

Başkan AKCAN;

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, engelli kardeşlerine ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade ederek; "Parkımızı Vahit Savaş anısına hizmete sunduk. Başkan olduğumda buralardan çok şikâyetler geliyordu. Topluma huzursuzluk veren kötü alışkanlıklara sahip kişilerin yuvası haline gelmişti burası. Bunu düzelttik. Bundan sonraki çalışmalarımızda Akyazı'yı güzelleştirerek halkımızın hizmetine sunacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Azimle çalışmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

 

"HEPİMİZE DÜŞEN GÖREVLER VAR"

 

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney de görevlerinin engellilerin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu kaydederek; "Onların bizden en çok istediği önlerindeki engelleri kaldırmamız. Bu konuda hepimize düşen görevler var. Bilinç düzeyimizin arttırılması için görevlerimiz var. Bu parkı ilçemize ve engellilerimize kazandırdığı için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum."  dedi.