a
444 90 54
Çağrı Merkezi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNDE TÜM MUHTARLARIMIZ BİR ARADA

 

 

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan 19 Ekim Muhtarlar Gününde tüm muhtarlarımız bir araya geldi.

Akyazı kaymakamı Yakup Güney’in de katıldığı kahvaltı programı Akyazı Muhtarlarının yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Törene Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Jandarma Komutanı Hamit Gençay Taşdemir, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü İsa Coşar, Akyazı Mahalle Muhtarları, Akyazı Oda Başkanları ve birçok protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı söyledikten sonra Dernek Başkanı Bekir Durmuş önderliğinde Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Akabinde Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş protokol üyelerine konuşmasını gerçekleştirdi.

Durmuş; “Ülke genelinde aralarında 622 si kadın olmak üzere 31 bin 963 Mahalle ve 18 bin 229 Köy olmak üzere toplamda 50 bin 192 Muhtarın görev yapıyor. Sakarya’mızda 665 muhtarımız görev yapmaktadır. Muhtarlar görev yaptıkları Mahallelerin anası, babası ve dert ortaklarıdır. Tüm eleştiri ve yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen Muhtarlarımız görevlerini layıkıyla yapabilmenin uğraşını vermektedir. Muhtar tüm vatandaşların derdini anlattığı ve sığındıkları birer limandır. Muhtar 7/24 nöbet tutan üniformasız birer askerdir. Muhtarın siyaseti olur ama siyaset yapmaz, partileri olur ama partizanlık yapmaz, Mahallelisinin sorununu çözmek için çalmadık kapı bırakmaz. Muhtarlık işte budur.” Diyerek sözlerine son verdi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; Programa katılan Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum diyerek, Muhtarlarımız ile hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.