a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI

Her sene geleneksel olarak düzenlenen aşure gününde Akyazı Belediyesinden Gazi Süleyman Paşa Cami'nin önünde öğlen namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıtıldı. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, Ak Parti İlçe başkanı Feyzi Bora ve belediye meclis üyeleri kazanın başına geçerek vatandaşlara elleriyle aşure dağıttılar.

 

Akyazı Gazi Süleyman paşa camii önündeki aşure dağıtımına Başkan Hasan Akcan, Ak Parti İlçe başkanı Feyzi Bora ve kadın kolları, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 5 bin kişilik olarak hazırlanan aşure kısa sürede tükendi.

 

Başkanı Hasan Akcan, "Akyazı Belediyesi tarafından artık gelenekselleşmiş olan ve her yıl mübarek muharrem ayında tekrar ettirilen aşure günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek ay da paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Hepimiz aynı yiyeceği paylaştık. Paylaşmak kardeşliktir anlayışı ile bu manevi duyguyu paylaştıkça artan mutluluğu rabbim tüm Müslümanlara yaşatsın. Tüm halkımızın mübarek muharrem ayı hayırlara vesile olsun” dedi.