BAŞKAN AKCAN’DAN SANATA VE SANATÇIYA TAM DESTEK

Akyazı’da uzun yıllar görev yapan usta öğreticilerin el sanatları sergisine büyük ilgi.

Uzun yıllar ilçe genelinde el sanatları dallarında eğitim ve öğretim veren usta öğreticiler el emeği göz nuru eserlerini Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile Parkında sergilerdiler. Sergi açılışına katılan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise bu çalışma ile ilgili destek vererek, sanata ve sanatçıya olan ilginin ilçe genelinde artması noktasında güzel bir çalışma olduğunu belirtti.

Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi sergi salonu başta olmak üzere Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi Sergi salonunda, ilçe çarşı içinde ve diğer salonlarda gerçekleştirilen tüm organizasyonlara ve organizasyonları gerçekleştiren kişilere tam destek olan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; Akyazı merkezde bulunan Kenan Sofuoğlu Aile parkında düzenlenen bu sergiye de aynı desteği sağlamıştır. 

Sergi için gereken yer ve malzeme teminini Akyazı Belediyesinin gerçekleştirdiği etkinlik güzel bir havada gerçekleşti.

HEM eski Müdürü Saliha Şimşir’in (emekli) önderliğinde Usta öğreticiler Nurcan Yılmaz, Şüheda Yüksel, Nusret Duru, Ayeser Koç, Fatma Atmaca, Fatma İşitez, Fatma Oğuz, Mürsel Sağlam, Emine Akıncı, Meryem Sakönder, Nevin Kalkan ve Semahat Öztürk’ten oluşan ekip tarafından hazırlanan eserler serginin açılışına katılan ve sergiyi dolaşan Başkan Akcan; “Bu ve bunun gibi etkinlikler Akyazı’mızın sosyalitesini arttırmaktadır. Biz belediye olarak her zaman desteğimizi bu gibi çalışmalara sürdüreceğiz. Tüm usta öğreticilerimize gençlere örnek bu çalışma ve bundan sonraki çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.