a
444 90 54
Çağrı Merkezi
ORYANTRİNG SAKARYA İL BİRİNCİĞİLİ AKYAZI TABİAT VE ORMAN PARKINDA YAPILDI

Sakarya Oryantring İl müsabakaları İlçemizin gözdesi haline gelen Akyazı-Kuzuluk Tabiat ve Orman Parkında yapıldı.

Sakarya genelinden gelen 400 e yakın öğrencinin katıldığı Oryantring müsabakalarına ilgi hayli yoğundu. Oryantring (yönbul) harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir.Önceden özel haritası çıkarılmış olan bir arazide yapılan spor dalı ormanda yön bulma ve harita okuma becerilerini geliştiriyor.

Derece yapan sporcu ve takımlara ödüllerini Akyazı Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ödül töreninde aldılar. Ödülleri; Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Oryantring federasyon temsilci Cihat Acar, Sakarya ve Kocaeli Oryantring il temsilcileri Mehmet İpek ve Ali Güral Erdem, Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Spor Müdürü Adem Altun ve Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Baral verdiler.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan: “Spora ve sporcuya her zaman destek oluyoruz. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Ev sahibi olduğumuz Sakarya Oryantring İl müsabakalarının güzel sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Çalışmalar kapsamında görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum”dedi.

Katılımın hayli yoğun olduğu müsabakada toplamda 32 takım kupa alırken, 160 sporcu da madalya kazandı.