a
444 90 54
Çağrı Merkezi
KAYMAKAMDAN AKYAZI BELEDİYE BAŞKANI HASAN AKCAN’A İADE-İ ZİYARET

Geçtiğimiz günlerde ilçemiz Kaymakamlığına vekâleten atanan Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a iadeyi ziyarette bulundu.

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı'nın Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne atanmasının ardından Sakarya Vali yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli’nin Akyazı’ya vekâleten atanması sonrası Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Çiçekli’yi makamında ziyarette bulundu.

Ziyarette; Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ve Belediye Meclis Üyesi Mahmut Baykan’da bulundular.

Akyazı’nın ve bundan sonra yapılacak proje ve programların konuşulduğu ziyaret sıcak ve samimi bir havada gerçekleşti.

 

Mehmet Fatih Çiçekli Kimdir?

1976 Bayburt doğumlu olan Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, ilkokulu Ankara/Sincan'da, ortaokul ve liseyi Ankara Merkez İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Yaklaşık 7 sene Rekabet Kurumu`nun çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülki İdare Amiri olarak sırasıyla Ordu/Çaybaşı, Bursa/Büyükorhan, Antalya/Gündoğmuş ilçelerinde vekâleten, Karabük/Yenice, Iğdır/Aralık ve Elazığ/Palu ilçelerinde ise asaleten görev yaptı. Bu arada vatani görevini İstanbul Merkez Komutanlığı`nda Disiplin Subayı Deniz Teğmen rütbesiyle tamamladı.

Görevi sırasında İçişleri Bakanlığı tarafından “TheUniversity of Sheffield`da Pre-MBA Eğitimi” almak üzere 9 ay süre ile İngiltere`ye, son dönemde de 1 aylık süre ile “Çin Devlet Sistemi Hakkında Eğitim Proğramı” kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti'ne gönderildi.

Karabük/Yenice Kaymakamlığı sırasında yaptığı çalışmalar ve özellikle ilçenin turizme kazandırılması konusundaki proje faaliyetleri nedeniyle 2010 yılında "Türk İdareciler Derneği" tarafından "Vali Hüseyin Öğütcen - Yılın İdarecisi" ödülüne layık görüldü ve ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün elinden aldı. 2015 yılı Ağustos ayından beri de Sakarya Vali Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, Sakarya/Söğütlü Kaymakamı Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ hanım ile evli olup, Yavuz Selim ve Muhammed Ali isimli iki erkek çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.