a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ ve İŞ-KUR – KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE GİRİŞİMCİLİK KURSU

 

Akyazı Belediyesi tarafından desteklenen İşkur, Kosgeb işbirliğinde ilçemizde Girişimcilik Eğitim Sertifikası verilecek. Sertifika için 5 gün eğitim alacak olan girişimci adayları, 5 iş günü eğitim aldıktan sonra sertifika almaya hak kazanacak.

Girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Girişimcilerin almış olduğu sertifika ile 50.000 TL hibe, 1000.000 TL Faizsiz geri ödemeli destek verilecek. Mart ayında başlayacak olan eğitimler için başvurular Akyazı Belediyesi İşkur Hizmet noktasında şahsen yapılacaktır.

Eğitimler Akyazı Belediyesinin belirleyeceği salonda verilecektir.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN ve İŞ-KUR İl Müdürü Tekin KAYA girişimcilik kursları ile ilgili anlaşmaya imza attılar.

 

*GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMINDAN YARARLANMA ŞARTLARI

 

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak,

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

 Bu kapsamda Kuruma kayıtlı olanlardan özellikle işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri verilebilmektedir.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da girişimcilik eğitim programlarından yararlanabilirler.