a
444 90 54
Çağrı Merkezi
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI ORMANPARK’TA YAPILDI.

 

 

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında ortaklaşa düzenlenen program Kuzuluk Ormanpark’ta yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

 

Programa Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Akyazı İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, Tapu Müdürü Ahmet Topçu, Kaymakamlık ve Belediye personelleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Engelli öğrenciyle aileleri katıldı.

 

Akyazı’nın en nezih ve en havadar mekânlarından biri olan ve özellikle sonbaharın da gelmesi ile dökülen yaprakların ardından bambaşka bir güzelliğe bürünen Kuzuluk Tabiat ve Ormanpark’ta gerçekleştirilen Engelliler günü programı ilk olarak kahvaltı ikramı ile başladı. 

 

Kahvaltı ikramlarının ardından Akyazı Özel Eğitim Okulu müdürü Uğur Arslan tarafından programa katılan tüm misafirlere sunum izletildi. Sunumda Türkiye’deki ve ilçemizdeki engelli sayısı ve engellilerin yaşam şartlarının zorluklarıyla bunları nasıl kolaylaştırılacağı ile ilgili çeşitli bilgiler verildi.

 

Sunumun ardından programa katılan protokol üyeleri günün anlam ve önemine dair selamlama konuşmaları yaptılar.

Başkan Hasan Akcan “ Sevginin ortadan kaldıramayacağı engel yoktur.”

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Öncelikle programımıza hoşgeldiniz diyor ve İlçemizin yaklaşık yüzde 10’luk bir bölümünü oluşturan Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü tebrik ediyorum. Engelli bireylerimiz için Akyazı Belediyesi olarak bu zamana kadar birçok çalışma, kurs ve etkinlikler düzenleyerek onların sosyal hayattan ve sosyal yaşamdan kopmamaları için elimizden gelen gayreti sarf ettik ve buna da her zaman devam edeceğiz. İlçemizin önemli bir kurumu olan Sosyal Gelişim merkezimizde açtığımız birçok kurslarla onlara çeşitli el becerileri ve meslekler kazandırdık. Engellilerimiz için ne yapsak azdır. Ptt karşısında yepyeni bir proje ile bu özel kardeşlerimize Engelsiz Park projemizde sona geldik en kısa zamanda hizmete açacağımız bu parkta hem hoşça vakit geçirecekler hem de güzel sosyal aktivitelerde bulunacaklar. Her şey onların rahatlığı için, Onları çok seviyor ve onlara çok değer veriyoruz ve her zamanda değer vereceğiz. Sevgi’nin ortadan kaldıramayacağı engel yoktur. ”dedi.

 

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı “İlçemiz tüm kamu kurum binaları da engelsiz hale getirilecek”

 

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı yaptığı konuşmasında “ Her birey bir engelli adayıdır. Bunu biran olsun aklımızdan çıkarmamalıyız. Gündelik hayatımızı Engelli bireylerimiz için kolay ve yaşanabilir bir hale getirmek tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın yapması gereken en önemli işlerin başında gelmelidir. Bu anlamda İlçemiz kurum binalarının giriş ve çıkış işlemlerini engellilerimizi için kolaylaştırmak adına Akyazı Kaymakamlığı olarak birçok hazırlık yaptık ve bu hazırlıklarımızı çok kısa zamanda bunları uygulamaya başlayacağız. Akyazı Kaymakamlığı olarak hiçbir zaman engellilerimizi unutmuyor onlar için yeni projeler üretmeye ve ilçemizi onlar için daha da yaşanabilir hale getirmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü tebrik ediyorum” dedi.

 

 Akyazı Tiyatro topluluğu gurubu programa katılan tüm engelliler için çeşitli eğlence oyunları hazırlayarak onları mutlu etti. Çocukları bir an olsun yalnız bırakmayan tiyatro ekibi yüz boyama, yarışmalar ve çeşitli oyunlarla engellilerin gönüllerinde taht kurdu.

 

Programa katılan tüm öğrencilere Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Ak Parti teşkilat Başkanı Feyzi Bora, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Akyazı İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan ve diğer Protokol üyeleri tek tek hediyeler dağıttı.

 

 Program çıkışında çocuklara Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından çeşitli ikramlar ve pamuk şekeri dağıtıldı.  Ayrıca günün hatırası olması amacıyla da topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Program çıkışında kendilerini ve tüm engellileri kapıda tek tek tokalaşarak uğurlayan Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a Engelli aileleri 3 Aralık Dünya Engelliler gününde engellileri unutmayarak bu güzel programı hazırladıkları için teşekkür ettiler.