a
444 90 54
Çağrı Merkezi
ACELLE SULTANPINAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

 

Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Akyazı İlçe Gençlik ve Spor müdürlüğü tarafından Sağlıklı olmak için sende yürü sloganı ile organize edilen Acelle Yaylasından Sultanpınar Yaylasına Doğa yürüyüşü hafta sonu halkın ve öğrencilerin de katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

Yürüyüşe Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Kemal Aksakal, İlçe Gençlik ve spor Müdürü Adem Altun İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı Müftüsü İzzet Şener, Zabıta Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve  İlçe spor Müdürü Adem Altun tarafından  Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında Sağlıklı olmak, Dinç kalmak için sende Yürü!.. Akyazı Yaylaları Doğa Yürüyüşleri ile şenleniyor” sloganı ile gerçekleştirilen Doğa yürüyüşüne katılanlar Acelle - Sultanpınar yaylası arasında 11,9 km’lik parkuru yürüyerek geçtiler.

 


Yürüyüş Boyunca Ambulans ve Sağlık Ekipleri Hazır Bekletildi.

Yürüyüş boyunca olası her türlü rahatsızlanmalara karşı tedbiren Ambulans ve İlçe Toplum Sağlığı ekipleri yürüyüş yapanları araçlarla takip ettiler. Yürüyüş boyunca hiçbir olumsuzluk yâda sağlık sorunu yaşanmaması da sevindirici oldu.

 


Sabah 08.00’de Araçlarla Acelle Yaylasına geçildi.

Yürüyüşün gerçekleştirildiği 18 Kasım Cumartesi günü sabah saat 08.00’de Akyazı Belediyesi önünden araçlarla alınan vatandaşlar yürüyüşün başlangıç noktası olan Acelle Yaylasına getirildi.

 


Kaymakam Ömer Kalaylı ve Başkan Hasan AkcanDoğa yürüyüşünü başlattı

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan tarafından başlatılan yürüyüş Sultanpınar Yaylasına kadar devam etti.  Yaklaşık 5.9 km yürüyen katılımcıların Sultanpınar yaylasına varmalarının ardından tertemiz doğa eşliğinde yapılacak spora geçildi.

 


Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşlara spor yaptırdı.

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Sultanpınar Yaylasının tertemiz doğasında ve yemyeşil ormanları arasında yürüyüşe katılan tüm katılımcılara topluca çeşitli temel fizik kondisyon ısınma hareketleri ile spor yaptırtırdı. Sporun ardından Belediyenin kahvaltı ikramına geçildi.

 


Belediye’den katılımcılara Kahvaltı ikramı

Akyazı Belediyesi tarafından yürüyüşe katılan tüm vatandaşlara çeşitli kahvaltı ikramı yapıldı. Sultanpınar  Acelle yaylasına geri dönüş parkuru öncesinde de katılanlara bir müddet mola da verilmiş oldu. Mola ve kahvaltının yürüyüşe katılanlar birbirleri ile günün hatırası olması açısından bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler. Yapılan mola ve  ikramlarından ardından tekrar Acelle yaylasına gelinerek parkur tamamlanmış oldu. Yürüyüşe katılan vatandaşlar Acelle yaylasından alınarak tekrardan Akyazı merkezine getirildiler.