a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI KENT KONSEYİ HEYETİNDEN GAZİANTEP’E ÇOK ÖNEMLİ ZİYARET

Akyazı Kent Konseyi Başkanı ve beraberindeki Kent Konseyi heyeti ile 13- 19 yaş arası bağımlı çocukların tıbbi ve sosyal rehabilite yapılarak takip süreçlerinin oluşturulduğu, motive edilerek topluma kazandırma çalışmaları adına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Oya Bahadır Psikiyatri kliniğine ziyarette bulundu.

 

17 Kasım 2017 tarihinde Akyazı BelediyeBaşkanı ve Kent Konseyi Başkanı  Hasan AKCAN, Eşi İlknur AKCAN,  Toplum Sağlığı Müdürü Gülşah YILMAZ, Akyazı Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanı A. Şener BAYRAKTAR, Meclis Üyesi A. Hikmet KURT,  Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir DURMUŞ, Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin ÖZYİGİT ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İrfan Kardeş tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniğini ziyaret edildi.

 

Yapılan ziyarette Psikiyatri Kliniğini Sorumlusu Uzman Dr. Cenk YANCAR ‘dan  önemli bilgiler alındı.  13- 19 yaş arası bağımlı çocukların tıbbi ve sosyal rehabilite yapılarak takip süreçlerinin oluşturulduğu, motive edilerek topluma kazandırmaya çalışmaları hakkında önemli bilgiler alındı.

 

Psikiyatri Kliniğini hakkında bilgi veren Uzman Dr. Cenk YANCAR 60 yataklı eğitim –öğretim,  meslek edindirmeye yönelik sınıflar ve her türlü sosyal aktivitelerin bulunduğu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniğininin  özellikle bağımlı çocukları topluma kazandırmak adına çok önemli çalışmalar yaptığını ve bu çocukların  tedavi süreçlerinin bağımlı çocukların durumuna göre 1 ve 6 aylık süreci oluşturduğunu ifade etti.

 

Akyazı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı  Hasan AKCAN “ Yaptığımız bu önemli ziyaret sonrasında İlçemizde bağımlı çocuklar için ayaklı tedavi merkezi oluşturulması , eğitime devamlılığı sağlanması yada meslek edindirmeye yöneltilerek topluma kazandırılması hususunda güzel bilgiler edindik. Kent Konseyi olarak misafir eden ve sunum hazırlayan Dr. Cenk YANCAR  ile ekibine teşekkür ediyorum. Buradan edindiğimiz bilgiler ile ilçemiz için çok faydalı çalışmalara başlayacağız.” dedi.

 

Ziyaret sonunda Oya Bahadır Yüksel  Psikiyatri Kliniği çalışanları ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.