a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ 5500 KİŞİLİK AŞURE DAĞITIMI İLE GELENEĞİ SÜRDÜRDÜ

Her yıl Muharrem ayında binlerce kişiye aşure dağıtarak paylaşma geleneğini ve Mübarek aşure gününde sürdüren Akyazı Belediyesi bugün Merkez Gazi Süleymanpaşa camiinde 4000 ve Akyazı yeni camiinde 1500 kişilik aşure dağıtımı ile sürdürdü.

Kaymakam, Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram ettiler.

Akyazı Belediyesi tarafından gerçekleştirilerek Akyazı Gazi Süleyman paşa camii önünde belediye Kültür Sosyal işler Müdürlüğünün dağıtımını yaptığı aşure etkinliğine Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Ak Parti İlçe başkanı Feyzi Bora ve kadın kolları, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşureye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar Cuma namazı çıkışında 5 bin kişilik aşure Akyazılılara ikram edildi.

Akyazı Belediyesi tarafından Gazi Süleyman Paşa Cami'nin önünde cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıtıldı. Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, ve belediye meclis üyeleri kazanın başına geçerek vatandaşlara elleriyle aşure dağıttı. 

Başkan Akcan “Paylaştıkça Mutlu oluyoruz, Aşure Geleneğimiz sürüyor…”

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Akyazı Belediyesi tarafından artık gelenekselleşmiş olan ve her yıl mübarek muharrem ayında tekrar ettirdiğimiz aşure günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Paylaşmak kardeşliktir düsturu ile bu mübarek ay da paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Hepimiz aynı yiyeceği paylaştık. Bu manevi duyguyu paylaştıkça artan mutluluğu Allah tüm Müslümanlara yaşatsın. Tüm halkımızın mübarek muharrem ayı hayırlara vesile olsun” dedi

Aşure Dağıtımı Önümüzdeki haftada sürecek

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın talimatı ile aşure dağıtımlarına yapan Akyazı Belediyesi Kültür Sosyal Sosyal İşler Müdürlüğü Aşure dağıtımının önümüzdeki Cuma günü de devam edeceğini ifade ederken dağıtım noktalarının ise  Dokurcun Camii, Kuzuluk orta mahalle, Şose Mahallesi, ve Fatih camiisinde, Küçücek, Altındere Merkez yenicamii, Yeşildirek camii, Nuriosmaniye Camii, Karaçalılık camii olmak üzere toplamda da 6000 kişilik aşure dağıtımı yapılacağı belirttiler