a
444 90 54
Çağrı Merkezi
KIZILCIKORMAN VE AKTARLA MAHALLLESİNDE KANAL TEMİZLİĞİ

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde; tarla yolları bakım onarım, kanal temizleme, malzeme serimi, büz döşeme gibi işlemlerine aralıksız devam ediyor. Kış aylarında zarar gören tarla yollarının bakıma alınması, gerekli yerlere büz döşeme işlemleri ile yağmur sularının kontrol altına alınma işlemleri yıl boyunca devam etmekte.

Kızılcıkorman ve Aktarla Mahallesinde bakıma alınan tarla yolları ve mera kanalları temizleniyor. Aktarla ve Kızılcıkorman Mahallesini birleştiren meranın 4800 metre uzunluğundaki kanal temizliği sürüyor. Hem temizliği yapılan kanalın hem de genişletilerek çevresindeki tarlalarda biriken suları taşıma kapasitesi artırılmış olacak.

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; Akyazı bir tarım kentidir. Tarımı kolaylaştırmak için gerekli alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdüreceğiz. Özellikle kanal temizleme işlemleri yıl boyunca aralıksız devam edecek. Böylelikle aşırı yağışlarda tarlaların su altında kalmayıp ürünler ve toprak zarar görmeyecek. Dedi.