a
444 90 54
Çağrı Merkezi
GAZİLER HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Haftası olması nedeniyle Akyazı Protokol üyeleri, Sakarya Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Akyazı tören alanında kutlandı.

 

19 Eylül Gaziler Haftası törenine Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Garnizon komutanı Çağatay Ergü, Akyazı Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Sakarya Muharip Gaziler derneği üyeleri, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Emniyet Personeli, Jandarma Personeli basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 

Program Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı İlçe Jandarma, Akyazı Emniyeti, Akyazı Belediyesi ve Sakarya Muharip Gaziler derneğinin çelenk koyma işlemi ile başladı. Bugüne kadar vatan için canını feda etmiş tüm Şehitler ve yine bu vatanın birlik ve beraberliği için canını vermekten çekinmemiş gazilerin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılarak akabinde istiklal marşı okundu.

 

Sakarya Muharip Gaziler Derneği üyesi Gazi Mehmet Hikmet Desteci günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından program sona erdi. Programa katılan protokol üyeleri Sakarya Muharip Gaziler Derneği odasına geçtiler. Burada Gaziler ile yapılan karşılıklı sohbet ile Gazilerinin günü kutlandı.