a
444 90 54
Çağrı Merkezi
Başkan'ın Mesajı

Hızlı ve yeni atılımların gerçekleştiği ülkemizde, bu gelişmelere paralel olarak, Belediyemiz de kendini sürekli yenilemekte ve yeni proje ve hamleleri ile hizmetlerine devam etmektedir.

İlçemiz Sakarya’nın en büyük ilçesi olmasının yanı sıra sosyo-ekonomik dinamikleri ile bölgenin önemli bir ilçesi olduğunu biliyoruz. Akyazı’nın geleceğine yatırım yapan çalışmalarımızla halkımızın beklentileri, düşünceleri, yol göstericimiz ve rehberimizdir.


2014 Mahalli idareler Yerel Seçimler öncesinde ilçemiz hizmet sınırları 25 mahalle ile, 137 km2 iken, seçimler sonrası 70 mahalle ile birlikte 625 km2 olmuştur. Seçimler sonrası, büyüyen ilçemizde çalışmalarımıza hız verdik. Temel hedefimiz ise, Akyazı’nın vizyonunu değiştirecek proje ve yatırımlara imkan vermek ve böylelikle ilçemize büyük bir değişim ve gelişim kazandırmaktır.
 

Tüm olumsuzluklar azmimizden bir şey eksilmesini sebep olmamıştır. Bilakis bizi daha da gayretli olmaya itmiştir. Akyazı’mız büyüyor, gerek sanayi, tarım, turizm ile, gerekse nüfus ve yüzölçümü ile, ana arterlere olan yakınlığımız doğal güzelliklerimiz ve jeotermal kaynaklarımız yeni yatırımlar için önemli bir saha oluşturmaktadır.


Akyazı Belediyesi olarak da ilçemizin bu gelişmelerden ve yatırımlardan gerekli payı alması için azami gayret sarf etmekteyiz.
 

Hayalimiz, ümidimiz ve temennimiz, her gün yeni bir heyecan, güç ve azimle yakın bir gelecekte, ilçemizin sanayi, tarım, turizm ve hizmet şehri olması yönünde gerekli adımları atmak ve süratle çalışmaları tamamlamaktır.


Bu uğurdaki çalışmalarımızda, her zaman desteğini aldığımız, gücümüzün temel kaynağı olan halkımıza, yol gösterici çalışmalarınız ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Hasan AKCAN

Akyazı Belediye Başkanı