ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
‘Doğalgaz için çalışmalarımız sürüyor’ ‘Doğalgaz için çalışmalarımız sürüyor’
Alaağaç, Yağcılar, Harunusta, Hasanbey, Karaçalılık Mahallerine 2023 yılında doğalgaz çalışmalarına başlanacağını Eylül ayında açıkladıklarını hatırlatan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda diğer mahallelerimize de doğalgaz verilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘Doğalgaz için çalışmalarımız sürüyor’

Alaağaç, Yağcılar, Harunusta, Hasanbey, Karaçalılık Mahallerine 2023 yılında doğalgaz çalışmalarına başlanacağını Eylül ayında açıkladıklarını hatırlatan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda diğer mahallelerimize de doğalgaz verilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Akyazı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 6 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde belediyenin bir aylık faaliyetlerini içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı Belediyesi Otogar projesinde çevre düzenlemelerinin de tamamlandığını ve açılışın kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini açıkladı.

İlçenin merkez mahallelerindeki asfalt çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Soykan, “ Fatih, Ömercikler ve Hastane Mahallelerinin ardından Konuralp, Yeni Mahalle ve Cumhuriyet Mahallelerinde altyapısı tamamlanmış sokaklarımızda asfalt çalışmalarımızı gerçekleştirdik.  İlerleyen dönemde de ilçe merkezimizdeki sokaklarımızda altyapı çalışmaları tamamlandıkça asfalt programı gerçekleştireceğiz” dedi. Başkan Soykan’ın açıklamalarının ardından AK Partili Meclis Üyesi Özgür Özmen ve MHP’li Meclis Üyesi Ergün Öztürk birer konuşma gerçekleştirdiler.

Gündem dışı konuşmalarda doğalgaz konusunun gündeme gelmesi üzerine Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Akyazı Belediyesi olarak 2022 yılı Nisan ayı meclis toplantısında imar planı olmayan yerlerde doğalgaz çalışması yapılabilmesi için karar aldık. Ova mahallelerimizden başlamak üzere mahallelerimize doğalgaz verilebilmesi için İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve ilçe başkanımız ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında Alaağaç, Yağcılar, Harunusta, Hasanbey, Karaçalılık mahallelerimizde doğalgaz çalışması yapılacağını Eylül ayı olağan meclis toplantımızda açıkladık. Kamuoyunda farklı bir algı oluştu bu konuda bunun üzerine açıklama yapma gereği hissettim” dedi.

Akyazı’nın ihtiyaçları konusunda çalıştıklarını ifade eden Başkan Soykan, “ İlçemizin ve vatandaşlarımızı ihtiyaçlarına hakimiz. Ve bu doğrultuda çalışmalarımızı ve girişimlerimizi sürdürüyoruz. Doğalgaz konusunda da çalışmalarımız var. Eylül ayında da açıkladığım gibi 2023 yılında 5 mahallemizde AGDAŞ tarafından doğalgaz çalışması yapılacak. Diğer mahallelerimize de ilerleyen süreçte doğalgaz gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı. Başkan Soykan’ın konuşması sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı.

Gündemin 1’inci maddesi oy birliği ile kabul edilirken Kuzuluk Mahallesinin eski sınırları üzerinden Şose, Topçusırtı ve Orta Mahalle olmak üzere üç mahalleye bölünmesini içeren 2’inci madde, 3’üncü madde ve Dokurcun Mahallesinin 30.03.2014 tarihi öncesindeki gibi Dokurcun Çengeller Mahallesi, Dokurcun Çaylar Yeni Mahallesi, Dokurcun Kuloğlu Mahallesi olmak üzere üç mahalleye bölünmesini içeren 4’üncü madde imar komisyonuna havale edildi.  Gündemin 5’inci maddesi oy birliği ile komisyondan geldiği şekilde kabul edilirken 6’ıncı madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network