ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AKYAZI SPOR KOMPLEKSİ PROJESİMİZİN TEMELİ ATILDI AKYAZI SPOR KOMPLEKSİ PROJESİMİZİN TEMELİ ATILDI
Gençlik Merkezi, 1000 kişilik Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzundan oluşan ‘Akyazı Spor Kompleksi’ projesi temel atma töreni yapıldı

‘Şampiyonlar burada yetişecek ’

Gençlik Merkezi, 1000 kişilik Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzundan oluşan ‘Akyazı Spor Kompleksi’ projesinin temel atma töreninde konuşan Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan, “ “İlçemizin yeni şampiyon sporcuları burada yetişecek” dedi.

Belediyemizin Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı ile hayata geçireceği ‘Akyazı Spor Kompleksi’ projesinin temel atma töreni bugün Hastane Mahallesi’ndeki Atatürk Spor Salonu yanında gerçekleştirildi. 19 bin metrekare alanda inşa edilecek ve içeresinde bin kişilik Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi bulunan projenin Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen temel atma törenine;

Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu,  AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız / 25.Dönem AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Ali İnci, 25. ve 26. Dönem MHP Sakarya milletvekilimiz Zihni Açba, Ak Parti İl Başkanımız Yunus Tever, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörümüz Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Mustafa Ak, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan Beşel, Akyazı Kaymakamımız Yakup Güney, Akyazı Cumhuriyet Başsavcımız Ufuk Turan, Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu, Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu, Karapürçek Belediye Başkanımız Orhan Yıldırım, Ferizli Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, Pamukova Belediye Başkanımız Güven Övün, İl Spor Müdürümüz Arif Özsoy, Amatör Spor Kulüpleri Başkanımız Yaşar Zımba, Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Sakarya Afad İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, İlçe Emniyet Müdürümüz Hasan Fehmi Talay, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Azize ALAYLI, İlçe Spor Müdürümüz Kasım Adem Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep Özdemir, İlçe Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Sevda GÜRSEL, Ak Parti Akyazı İlçe Başkanımız Mesut Ekrem, Mhp İlçe Başkanımız Ali Dertli, İlçe siyasi parti temsilcilerimiz, Muhtarlarımız, Oda Başkanlarımız ve birçok vatandaşımız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan gerçekleştirdi. Bu önemli projenin temel atma törenine katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanımız Bilal Soykan, “Bugün ilçemiz için çok önemli bir gün, yılların özlemi 1000 kişilik Spor Salonu, Yarı olimpik Yüzme havuzu ve Gençlik Merkezini içinde barındıran Akyazı Spor Kompleksimizin temelini atıyoruz. Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyoruz, hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi.

Göreve başladıkları günden itibaren 73 Mahallesi ile Sakarya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Akyazı için durmadan yorulmadan gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Bilal Soykan, “ Kısa sürede büyük işler başardık seçimlerde sözünü vermiş olduğumuz hemen hemen her konuyla alakalı çalışmalarımızı başlattık. Terminalimizin ihalesini yaptık, imalatına başladık, inşallah birkaç ay içerisinde onunda açılışını hep beraber yapacağız. 150 bin tonunun üzerinde sıcak asfaltı İlçemizin yolları ile buluşturduk. 4 Adet Çöp Kamyonu kendi imkânlarımızla, 2 Adet Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe, 1 adet Yol Süpürge aracıda Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe alarak temizlik filomuzu yeniledik ve belediyemiz bütçesini önemli bir külfetten kurtardık. Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe olarak aldığımız Yol Süpürme Aracının teminindeki desteklerinden dolayı tüm Akyazılı hemşerilerimiz adına Milletvekilimiz Sayın Kenan Sofuoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Bilal Soykan, “İlçemizin önemli girişlerinden biri olacak ve İlçe trafiğimizi önemli ölçüde rahatlatacak olan Yahyalı Bağlantı yolu projemiz Cumhurbaşkanlığımızın imzası ile acele kamulaştırma kararını alarak işlemlerine başladık. Geçtiğimiz Haziran ayında 2022 yılında nüfusu 75.000 üzerindeki bütün belediyelerin yapmak zorunda olacağı Hayvan Barınağımızı şimdiden hizmete açtık.

5 büyük mahallemize daha doğalgazın ulaşmasını sağladık. 11 Mahallemizde İmar Plan ve revizyon çalışmalarına devam ediyoruz” dedi. Şehir merkezinde devam eden çalışmalara da değinen Başkan Soykan, “ Şehir merkezimizi Akyazı’ya ve hemşerilerimize yakışır bir hale getirmek ve daha yaşanabilir bir kent oluşturmak için başlattığımız ‘Çarşı İçi Güzelleştirme’ projesinde çalışmalarımız hızla ilerliyor. Yağmur suyu, asbest boru, internet, elektrik ve doğalgaz ile ilgili tüm altyapı çalışmalarının ardından asfalt ve dekoratif parke çalışmalarında da son aşamaya geldik. Kısa süre içerisinde projemizi tamamlayarak ilçemizin merkezimizi ilçemize yakışır hale getireceğiz” dedi.

Belediye Başkanımız Bilal Soykan, “  İlçemizin her köşesinde çalışmaya, üretmeye ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün burada; 22.10.2020 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 21 Eylül 2021 tarihinde yaptığımız ihale sonucunda imalatına başladığımız Toplam İnşaat alanının 8.000 m2, İhale bedelinin 43.000.000,00 TL ile Akyazı tarihinin en büyük projesi olan bu güzide eserin temelini atıyoruz.

Bu 43 Milyonun 28 milyonu Spor Toto Teşkilat Başkanlığından, 15 Milyonu Belediyemizin Bütçesinden karşılayacağız. İnşallah tamamlamayı, açılışını da hep birlikte yapmayı ve daha büyük hizmetleri ilçelerimize kazandırmayı bize, ekibimize ve tüm arkadaşlarımıza Rabbim nasip eylesin” dedi.

Başkanımız Bilal Soykan, “Bu projenin ve yaptığımız bütün hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, İl Başkanlarımıza, Millet Vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, tüm çalışma arkadaşlarıma, Meclis Üyelerimize oyları ve dualarıyla bizleri destekleyen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Başta Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz olmak üzere tüm katılımcılara ve hemşerilerimize kalbi şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sakarya Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu konuşmasında; “ Akyazı bizim doğduğumuz, büyüdüğümüz ilçe, keşke çocukluğumuzda böyle bir tesise sahip olsaydık. Bilal Başkanımız bu konuda çok büyük emek veriyor. Bu projenin en yakın sürede biteceğine inanıyorum. İnşallah Akyazı’nın çocukları, gençleri, yetişkinleri bu tesisten faydalanacak. Açılışını yapmak bize nasip olur inşallah. Akyazı bizim için önemli bir yer. Akyazı’daki pistimizde Türkiye’nin en yetenekli çocukları yetişiyor. Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu’na Akyazı’ya kazandırılacak olan bu proje için ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ise, “Bu tesis İlimiz için, Akyazı’mız için, vatandaşlarımız için ve özellikle yeni yetişen sporcularımız ve gençlerimiz için çok önemli bir proje. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Spor Bakanımıza, emeği geçen bütün Milletvekillerimize ve katkı veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, Akyazı’nın gelişmesi için çok güzel projeler yapan Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri temel atma törenini gerçekleştirdiler.

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network