ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AHİLİK HAFTASINDA İLÇEMİZDE UZUN YILLAR HİZMET VEREN ESNAFLARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİK AHİLİK HAFTASINDA İLÇEMİZDE UZUN YILLAR HİZMET VEREN ESNAFLARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİK
Belediye Başkanımız Bilal Soykan; Ahilik Haftası münasebetiyle Esnaflarımızla bir araya geldi.

Dürüstlük ve dayanışmayı, esnaflığı bir sanatla birleştirerek İlçemizde uzun yıllar çeşitli sektörlerde hizmet veren ve öğrendiklerini yeni nesillere aktaran, yeni ustalar ve usta eller yetiştiren değerli Esnaflarımızın Ahilik haftalarını kutlamak amacıyla Belediye Başkanımız Bilal Soykan, Ak Parti İlçe Başkanımız Mesut Ekrem, Muhtarlar Derneği Başkanımız Yaşar Kahraman ve Oda Başkanlarımız Çarşı içi ek hizmet binamız konferans salonunda bir araya geldi.

Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan; Sözlerine başlamadan önce Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ı ve vefat eden Esnaflarımızı anarak Cenabı Allahtan (cc) rahmet diledi.

Ahilik Haftası münasebetiyle Ahi Evran-ı Veli’yi anma programı çerçevesinde Esnaflarla bir araya gelerek konuşma yapan Belediye Başkanımız Bilal Soykan;

Kardeşliğin, Cömertliğin, Yiğitliğin, Fedakârlığın, Doğruluğun, Dürüstlüğün, Kalitenin, Üretimin, Ahlakın, Sanatın, Aklın ve Biliminesas alındığı Ahilik teşkilatı, 13. yüzyıldan itibaren Anadolu’da görülmeye başlayan, Anadolu’nun yurtlaşmasında ve Osmanlı Devleti’nin kurulmasında büyük rol oynayan dinî, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasî boyutları olan bir sistemdir.

Ahilik İçi Dışı Özü Sözü Bir Olmaktır…

Ahilik Hoşgörü ve Cömertliği Kuşanmaktır

Ahilik Hakka ve Toplumsal Güvenliğe Bağlı Özgür Girişimdir…

Ahi Kardeş Demek Ahilik Birbirini sevmektir…

Anadolu'nun Türkleşmesine Müslümanlaşmasına manevi mimar olarak katkı sağlayan Ahilik, günümüzde de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

 

Günümüzde de çeşitli sektörlerde uzun yıllar hizmet veren siz kıymetli esnaflarımızın sayesinde geçmişten bugünlere öğrendiklerini yeni nesillere aktaran, usta eller yetiştiren Esnaflarımızın ahilik haftasını kutluyorum, dedi.

 

Program sonunda Başkanımız Bilal Soykan tarafından 44 esnafımıza Şükran Belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network