ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AKYAZI KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU AKYAZI KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU
Akyazı Kent Konseyi 01.07.2019 tarihli 3. Olağan genel kurul toplantısı Muhtar, Oda Başkanları, Dernekler ve kamu kurum kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin ÖZYİĞİT tarafından açılış konuşması yapıldı. Toplantının  “Yerel Yönetimlere destek amacıyla kurulan Kent Konseyinin Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmeliğin 11. Maddesi gereğince Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulunun ikinci dönem için üç yıllığına seçmek için yapıldığını belirtti.”

 

 

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan konuşmasında; “Kent Konseyi birlik ve beraberlik içinde fikirlerimizi paylaşmanın, ortak akılla hareket etmenin, dolayısıyla katılımcı bir demokrasiyle ilçemizi yönetmenin en güzel örneğidir. Bu doğrultuda tüm sivil toplum örgütlerimiz ve kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte İlçemiz için yeni fikir ve açılımlar, eleştiriler ve tavsiyeler bizlere yönlendirici olacağını, Kent Konseyinde seçilecek yeni yönetim için yeni dönemin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada bulunan siz değerli üyelere katılımı için teşekkür etti.”

 

Divan Kâtip Üye seçiminde; Başkan Cengiz BİLGİN, Kâtip Üye Ömer BOZKURT, Kâtip Üye Süleyman GÜL oy birliği ile seçildi.

 

Divan Başkanı Cengiz BİLGİN açık oylama ile Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üye Seçimi için oylama başlattı.

 

Oy birliği ile Kent Konseyi Başkanı Bilal SOYKAN, Yürütme Kurulu Üyeleri Mustafa BİRİNCİOĞLU, Ahmet DURMUŞ, Prof. Ahmet TUTAR, ALİ Şener BAYRAKTAR, Alim GÜL, Bekir DURMUŞ, Cengiz BİLGİN, İzzet ŞENER, Recep ÖZDEMİR VE Sabri DAMAR seçilmiştir.

 

Daha sonra Kent Konseyi başkanı Bilal SOYKAN; “bu önemli görevi bize teslim eden, destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederimİlçemiz adına Kent Konseyi Yürütme Kurulunun hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi…

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network